چطور انتخاب کنم؟

برنج دارای شاخصی بنام آمیلوز ( AC ) و یکی از معیارهای کیفیت است .

خواص و کابرد‌های آمیلوز در بدن


برنج ایرانی (به خصوص برنج آماده که پخته و سپس سرد شده است) حاوی مقادیر مناسب آمیلوز است . یکی از مهمترین مزایای آمیلوز این است که این ماده به عنوان یک پروبیوتیک عمل می‌کند. این ترکیبات زمانی که به کولون می‌رسند غیر قابل هضم هستند. در کولون این مواد با میکرو فلور روده تخمیر می‌شوند. در حالی که اکثر پروبیوتیک‌ها فیبری هستند و به عنوان الیگوساکارید‌های شیمیایی طبقه بندی می‌شوند ، اما آمیلوز یکی از انواع پروبیوتیک‌های غیر فیبری است.
پروبیوتیک‌ها به میکرو ارگانیسم‌های روده کمک می‌کنند و بر روی سیستم داخلی بدن تاثیر می‌گذارند. این ویژگی باعث می‌شود به چندین روش مختلف، سلامت بدن افزایش پیدا کند.


آمیلوز برنج موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود


یکی از مزایای استفاده از مواد تقویت کننده باکتری‌های خوب در روده، بهبود پاسخ ایمنی بدن است. به طور کلی، غذا‌های پروبیوتیک باعث می‌شوند که غلظت آنزیم‌های سرطانی و متابولیت‌های باکتری در روده که می‌تواند باعث بیماری شوند، کاهش پیدا کند.
مطالعه حیوانی در سال ۲۰۱۶ نشان داد که مکمل نشاسته مقاوم به طور بالقوه می‌تواند باکتری‌های روده‌ای را بهبود داده و وضعیت ایمنی بدن را، به خصوص در مغز استخوان بهتر کند. منبع


آمیلوز برنج می‌تواند به کاهش وزن و کمک به جلوگیری از چاقی کمک کند .


شواهد اولیه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد غذا‌هایی مانند برنج و غنی از آمیلوز می‌توانند به طور بالقوه به مبارزه با چاقی کمک کند. مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که زمانی که این ماده استفاده می‌شود، با بهبود عملکرد روده، کاهش قابل توجهی در بافت چربی و اجتناب از افزایش وزن تجربه می‌شود.


تحقیقات Department of Public Health در ایتالیا نشان داد که در یک آزمایش کوچک، افرادی که مقدار زیادی از “ کربوهیدرات‌های قابل اشتعال” (مواد غذایی غنی از آمیلوز) را مصرف کردند، تحمل گلوکز در بدنشان بهبود پیدا کرد.


آمیلوز می‌تواند عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد .


بررسی تاثیر نشاسته مقاوم بر روی قلب هنوز در مراحل اولیه تحقیق است. با این حال، تحقیقات آزمایشگاهی، حیوانی و حداقل دو مطالعه انسانی نشان دادند که آمیلوز توانایی کاهش سطح کلسترول و همچنین تری گلیسیرید بالا را دارد.
شواهد بیشتری لازم است تا به طور قطعی بگوییم که این ماده موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. اما نتایج تا به حال امیدوار کننده بوده است.


آمیلوز ممکن است علائم دیابت را کاهش دهد .


بدن هر فرد تا حدودی منحصر به فرد عمل می‌کند. اما تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد غذا‌های حاوی آمیلوز بالا می‌تواند به طور بالقوه به بیماران کمک کند تا به طور طبیعی اثر دیابت را معکوس کنند. این غذا‌ها معمولا شاخص گلیسمی پایینی دارند. این به این معنی است که آن‌ها سطح انسولین را افزایش نخواهند داد.


عامل اصلی در ماهیت مزمن دیابت، مقاومت به انسولین یا توانایی بدن برای پردازش گلوکز است. نشاسته مقاوم تحمل گلوکز را بهبود می‌بخشد، احساس سیری ایجاد می‌کند، موجب کاهش وزن می‌شود و در بعضی موارد التهاب را که مرتبط با دیابت است کم می‌کند.
درک کنونی ما از نحوه عمل آمیلوز، نشان می‌دهد بهترین نتیجه برای کاهش علائم دیابت، زمانی حاصل می‌شود که ترکیبی از فیبر‌های نامحلول مانند آمیلوز و فیبر محلول به مدت طولانی استفاده شود.


آمیلوز موجود در برنج به طور بالقوه خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد .


یکی از مزایای استفاده از پروبیوتیک و نشاسته مقاوم به طور خاص، کاهش پتانسیل خطر ابتلا به سرطان کولون است.
در Advances in Nutrition، شماری از دانشمندان کاهش احتمال سرطان و پیشگیری و کنترل بیماری‌های مزمن در انسان، از جمله چاقی، دیابت و سرطان کولون را با استفاده از آمیلوز بررسی کردند. آن‌ها اظهار داشتند که مطالعات حیوانی نتایج قابل توجهی را نشان می‌دهد.


مطالعات حیوانی در این زمینه نشان داد که این ماده می‌تواند به افراد چاق در کاهش وزن کمک کند.
در تحقیقی که توسط مرکز تغذیه بالینی دان در انگلستان صورت گرفت ارتباط بین مصرف نشاسته مقاوم در ترکیب با پلی ساکارید غیر نشاسته‌ای مانند سلولز و پکتین بر روی کاهش خطر ابتلا به سرطان تایید شد.


آمیلوز می‌تواند خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد .


حداقل یک مقاله در Current Issues in Intestinal Microbiology نشان دهنده پتانسیل غذا‌های غنی از آمیلوز جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان است. منبع


آمیلوز می‌تواند نشانه‌های عصبی را بهبود ببخشد .


آیا در مورد محور روده-مغز چیزی شنیده اید؟ این اصطلاح به تعامل بین روده با سیستم عصبی مرکزی اشاره دارد.
باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش (GI) می‌تواند مسیر‌هایی را که در سیستم سیگنالینگ مغز و عصبی دخالت دارند را فعال کند.


شاید مهمترین بحث در مورد پتانسیل نشاسته مقاوم، بهبود سلامت روده و پیشگیری یا کاهش نشانه‌های اوتیسم باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که باکتری‌های گوارشی به شدت با کاهش خطر ابتلا به اوتیسم ارتباط دارد. علاوه بر این، محققان می‌گویند با تنظیم میکروبیولوژیک روده می‌توان مشکلات عاطفی مرتبط با اوتیسم را کاهش داد.


آمیلوز برنج سلامت دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد .


محققان معتقدند که این ماده می‌تواند به درمان نشت دستگاه گوارش کمک کند. نشت روده منجر به عوارض متعددی از قبیل: بیماری تیروئید سر درد، نفخ، حساسیت غذایی و موارد دیگر می‌شود.
یکی از روش‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود افزایش غلظت بوتیرات در بدن است. بوتیرات یک اسید چرب است که به شدت در سلامت روده نقش دارد. با افزایش بوتیرات در روده، نشاسته مقاوم به کاهش التهاب و جلوگیری از ایجاد مانع در روده که علائم زخم و نشت را ایجاد می‌کنند، کمک می‌کند. منبع

تهیه برنج طارم هاشمی بینج با آمیلوز مطلوب

قطعا براتون پیش اومده که با وجود رعایت تمام نکات مربوط به پخت یه برنج خوب بازم از نتیجه راضی نیستین !!
خودتونو سرزنش نکنین …
مشکل از شما نیست . 🌹


انواع برنج ، ” آمیلوز ” متفاوتی داره و برای بررسی کیفیت پخت برنج ” آمیلوز ” مهم ترین عامل موثر بر کیفیت پخت هست . اگر با خوردن برنج احساس سنگینی و نفخ دارین بدونید که برنج مورد استفادتون مخلوط برنج مرغوب و نامرغوبه . و یا از میزان آمیلوز کافی برخوردار نیست .
این نکات بدردتون میخوره :
آمیلوز پایین باعث میشه برنج پس از پخت حالت چسبنده داشته باشه مثل ارقام برنج های آسیای شرقی
آمیلوز متوسط باعث میشه برنج بعد از پخت نرم و مرطوب بمونه
مثل ⭐ طارم هاشمی بینج ⭐
آمیلوز بالا باعث میشه برنج ، بعد از پخت سفت و خشک بشه مثل ارقام برنج هندی و پاکستانی .


پس جای نگرانی نیست خیلی راحت تلفن رو وردارین و برنج طارم هاشمی بینج رو سفارش بدین و با خیال راحت از هنر آشپزی تون لذت ببرین .
شماره تماس: ۰۹۱۱۳۲۵۰۰۶۳
فروشگاه
نوش جونتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *